Skuteczny i dobrze przyswajalny magnez

Ogromny wybór preparatów magnezowych, zawierających zarówno sam magnez, zazwyczaj z dodatkiem witaminy B6, ale również w towarzyszeniu innych witamin i mikroelementów, przyprawia o zawrót głowy. Jeśli borykamy się ze skurczami, brakiem koncentracji, nerwowością, wypijamy duże ilości kawy, a nasz tryb życia jest pełen stresu – warto zaopatrzyć się w dobry magnez. Poniżej kilka przydatnych wskazówek.
Przede wszystkim należy sobie uświadomić, że regularnie zażywając magnez nie jesteśmy w stanie dostarczyć go tak skutecznie, jak zdrowa dieta. Preparat magnezowy może stanowić jedynie wsparcie naszego zdrowia. Wybierajmy tabletki do połknięcia, ponieważ te musujące zawierają bardzo dużo zbędnych substancji, cukru, konserwantów i barwników.
Najlepiej przyswajalne związki magnezu to, ze względu na swoją naturalną budowę, mleczan i cytrynian. Nieco dalej plasuje się chelat, jako związek nieorganiczny. Tymczasem najtańsze i najbardziej rozpowszechnione w sklepach wielkopowierzchniowych preparaty to zazwyczaj. tlenki magnezu. Warto zwrócić na to uwagę!