Wśród preparatów, jakie dostaniemy w sklepach z suplementami diety, nie brakuje tych, które odpowiadają za odpowiedni poziom testosteronu w organizmie. Należy do nich ZMA.
Dlaczego ZMA?
ZMA to połączenie cynku i magnezu, czyli pierwiastków wpływających na regulowanie wydzielania testosteronu przez organizm. Cynk i magnez to również elementy, które wpływają korzystnie na przebieg licznych procesów życiowych. Nie możemy o nich zapominać w codziennej diecie i są bezpieczne dla zdrowia. Jeśli szukamy preparatu, który w bezpieczny sposób podniesie naturalny testosteron, to dobrym rozwiązaniem jest właśnie ZMA.
Jak działa?
Testosteron powinien znaleźć się w odpowiedniej ilości, aby podnieść ilość tlenku azotu w organizmie. Ten ostatni wpływa natomiast na ukrwienie komórek mięśniowych, pobudzając ich wzrost poprzez dostarczenie składników odżywczych i tlenu. Cynk i magnez podnoszą poziom testosteronu, a ten tworzy środowisko anaboliczne. W składzie ZMA znajduje się też witamina B6, która wspomaga wchłanianie magnezu oraz cynku.