Magnez jest wyjątkowo istotnym dla człowieka pierwiastkiem, który jest przez nasze ciało gromadzony w kościach oraz mięśniach. Jest on niezbędny, jeżeli chodzi o przeprowadzenie procesów wytwarzania oraz wydatkowania energii. Magnez ma zdolność do kierowania pracą aż 300 różnych enzymów – łatwo zatem wyobrazić sobie, jak bardzo ważne jest utrzymanie jego odpowiedniego poziomu w ciele.
Starzenie się Dzięki regularnej suplementacji magnezem opóźniamy procesy starzenia się, sprawiamy, że znacznie lepiej funkcjonuje nasz układ krążenia, nerwowy oraz mięśniowy.
Ochrona Prawidłowy poziom magnezu stanowi niezmiernie istotna ochronę ciała przed infekcjami – co więcej, potrafi także wspomóc nasze zdolności intelektualne. Jeżeli cierpimy na niedobory tego pierwiastka, to będziemy musieli radzić sobie z nieprawidłowym ciśnieniem krwi oraz nieprzyjemnymi skurczami mięśni. Odczuwasz ciągły, irracjonalny, bezpodstawny niepokój? Najprawdopodobniej to także wywołane jest za małą ilością magnezu w Twoim ciele.